забитый дымоход

Якщо повністю забитий димохід в опалювальному пристрої, будь-то котел, піч, камін, з’являється зворотна тяга або дим йде в будинок. Тут потрібно застосувати кардинальні заходи та чистити димохід.

Але буває таке, що димохід забитий частково. Тоді ознаки не зовсім явні, але вони все-таки є.

В першу чергу це буде проявлятися тоді, коли Ви розпалюєте пристрій. Спочатку буде з’являтися сильна зворотна тяга, потім буде пропадати у зв’язку з великою різницею в температурі. І Вам буде здаватися, що все добре працює.

Не обманюйте себе!

Накопичення сажі в димоході вже досить для того, щоб вона запалала, а 1 см шару сажі при горінні досягає температури під 1000 °C.

Навіть утеплений димар не витримує цієї температури. Внутрішні стінки димоходу починають схлопуватися. Вогонь проникає через стики. Вата в самому димоході з товстого шару перетворюється в тонкий прошарок, а то і зовсім прогорає. Температура передається на зовнішні стінки димоходу. Зовнішня стіна спочатку стає червоною від високої температури, а далі запалюється все, що може горіти.

Горіння сажі в димоході воістину страшне явище!

Якщо у Вас твердопаливний котел і нержавіюча труба, яка виходить з котла поміняла свій колір — значить у Вас вже було мікрозагоряння.

Не варто “грати з вогнем”. Потрібно проводити регулярне чищення димоходу, яку Ви можете замовити у професіоналів нашої компанії.

 

Щиро Ваш – «Трубочист-PRO»!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment