Дізнатись ціну

Ваше ім'я

Номер телефону

Чистка твердопаливних котлів від сажі та смоли

Главная #Блог /

Чистка твердопаливних котлів від сажі та смоли

Чистка твердопаливного котла має свої особливості.

Чистка твердопаливних котлів від сажі та смоли     

У ході експлуатації котельного устаткування через деякий час на його внутрішніх поверхнях можуть накопичуватися продукти згоряння. Через брак кисню або низьку температуру горіння палива у твердопаливному котлі з’являється сажа; а в ситуації, коли котел перевантажений паливом або працює на низьких температурах, на його поверхні осідають смоли.

Вчасно проведене очищення допоможе запобігти небажаним наслідкам.

Наскільки часто потрібно чистити котел?

Якщо для опалення будинку ви використовуєте якісне паливо (сухі дрова, вугілля), то прочищати котел необхідно щонайменше раз на місяць. Але якщо в котел закидають усе, що горить (старі ганчірки, сирі гілки, картон), то чистити його доведеться вдвічі частіше. 

У твердопаливному котлі є теплообмінник, який передає температуру від вогню до водяного теплоносія. Він теж повинен регулярно чиститися – не рідше одного разу на тиждень.

На що слід звертати увагу:

  • Перші ознаки засмічення. Сигналом виступає колір диму, який виходить із димоходу. Якщо він став чорним, негайно проведіть чистку. В ідеалі дим має бути білим.
  • Чи не проникає до будинку чадний газ. Ознаками отруєння чадним газом є загальна млявість, біль голови, нудота, слабкість, задишка, втрата свідомості. Звертайте увагу на такі нездужання, особливо якщо вони часто з’являються і довго не минають.
  • Маслянистий наліт у топці котла. Його не повинно бути.
  • Зниження ефективності роботи системи опалення. Якщо вам з кожним разом потрібно більше палива для обігріву, значить, нальоту сажі занадто багато і він почав поглинати тепло, що виробляється. Це призводить до додаткових витрат на паливо та додатково зношує систему.

І навіть якщо ви протягом усього опалювального сезону підтримуєте котел і димохід у гарному стані, не забувайте про генеральне професійне очищення. Його обов’язково треба проводити мінімум раз на рік.

 

Як правильно почистити твердопаливний котел?

Від сажі та смоли твердопаливний котел можна очистити механічним, хімічним та температурним  методами.

  1. Для механічного видалення продуктів-залишків горіння можна використовувати кочергу, дротяну щітку, різні скребки, лопатки будь-якого розміру та ін. Здійснювати очищення таким способом можна лише тоді, як котел повністю охолонув. Димову заслінку треба відчинити у цей час, щоб уникнути осідання в приміщенні кіптяви та сажі. А для видалення нальоту від згоряння смоли треба заздалегідь нагріти котел, тоді смола стане м’якою і її легко можна буде видалити.
  2. Задля хімічної чистки хімічні речовини треба помістити в котел разом із паливом. Під час горіння ці речовини будуть роз’їдати наліт. У процесі очищення слід обов’язково дотримуватися рекомендацій виробника.
  3. Температурний метод це не що інше як прожиг котла. В цьому випадку смоли і сажа за допомогою високих температур перетворюються в попіл, а потім видаляються механічним способом

Щиро Ваш — «Трубочист-PRO»!

Наші контакти

Залиште заявку на сайті і ми звяжемося з Вами протягом 15 хвилин. Наші фахівці проконсультують по ціні та способу чистки саме Вашого димаря.

ДЕ НАС ЗНАЙТИ

м. Київ вул. Ушинського, 4
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ з 08:00 до 21:00
Виїжджаємо в зручний для Вас час в межах Києва та Київської області

Ваше ім'я

Номер телефону