Дізнатись ціну

Ваше имя

Номер телефона

Як почистити труби твердопаливного котла від смоли

Главная #Блог /

Як почистити труби твердопаливного котла від смоли

Як почистити труби твердопаливного котла від смоли

Якщо в вашому помешканні встановлено твердопаливний котел, його труби потребують періодичної очистки. Це не лише вплине на ефективність використання палива, але і вбереже від пожежі та можливого задимлення. Помітили, що в твердопаливному котлі з’явився глянсовий смоляний наліт, в котлі з’явилась вода? Це дзвінок про те, що димохід вже забитий і його обов’язково потрібно прочищати. Але це не єдиний сигнал.

Коли потрібно чистити димохід?

Якщо ви помітили одну з цих явних ознак, то вам обов’язково та негайно потрібно прочистити димохід та труби:

  1. Слабка тяга. Вам стало важко розводити вогонь, тяга дуже слабка і погано горить паливо.
  2. Зворотня тяга. Дим іде не в димохід, а в приміщення. Дуже серйозний знак, який не варто нехтувати.
  3. Іде чорний дим не залежно від використаного палива.
  4. Зниження ККД котла. Ви помітили, що котел став гірше гріти, система стала повільніше нагріватися, витрачається більше палива для підтримання тієї ж температури в приміщенні.

Помітили хоча б одну з ознак? Не зволікайте, викликайте сажотрусів.

Три способи самостійної прочистки труб

Для початку необхідно потрібно прочистити димохід від нагару та смоли. Після цього вже проводять «прожиг котла». Важливо пам’ятати, що смола може бути не лише в лотку, але осідати й на трубі. За своєю консистенцією вона досить пластична та в’язка, тому самостійна прочистка лише ланцюгами не дасть вам очікуваного ефекту. Це буде лише пуста трата часу.

Взагалі існує декілька способів прочистки труб, якщо ви вирішили зробити це власноруч:

  1. Якщо отвір повністю або майже закритий, його необхідно пробити за допомогою спеціальних засобів. Зазвичай для цього використовується спеціальний ланцюг. Далі при  високих температурах необхідно нагріти сажу, щоб її було легше очищати. За допомогою йоршиків необхідно зняти залишки сажі та нагару.
  2. Якщо труба димоходу знімається, то процес очищення пройде простіше. Знімаємо трубу, розбираємо її посекційно та очищуємо.
  3. Прожиг димоходу. Це досить дієвий, але небезпечний для непрофесіоналів спосіб очищення димоходу. Для цього сажа підпалюється, щоби прогоріти та легше очиститися. Але при неправильному поводженні такий спосіб очистки може призвести до пожежі. Якщо ви не професіонал, краще його не використовувати.

Чистка димоходів в Києві

Згідно техніки безпеки, димоходи потрібно прочищати перед кожним опалювальним сезоном та хоча в раз в період опалення. І хоча існують методи самостійної очистки, не варто цього робити без професійної підготовки. Адже самостійне очищення може не лише призвести до пошкодження системи опалення, але й закінчитися невдачею.

Не ризикуйте життям та здоров’ям. Довірте цю кропітку і надважливу роботу професіоналам. Чистка смоли в димоході —  це робота професійного  сажотруса. І саме він надасть вам гарантії якісного і ефективного обслуговування вашої системи.

Чому варто довіритися компанії «Трубочист-PRO»? Тому, що ми:

  • маємо багаторічний досвід чищення труб твердопаливних котлів, димоходів та всієї системи опалення;
  • в нашому доробку вже декілька тисяч прочищених димоходів та задоволених клієнтів;
  • кожен наш трубочист – професіонал своєї справи;

 

«Трубочист-PRO»: нам довіряють найцінніше.

Наші контакти

Залиште заявку на сайті і ми звяжемося з Вами протягом 15 хвилин. Наші фахівці проконсультують по ціні та способу чистки саме Вашого димаря.

ДЕ НАС ЗНАЙТИ

М. КИЇВ УШИНСЬКОГО, 4
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ з 08:00 до 21:00
ВИЇЖДЖАЄМО В ЗРУЧНИЙ ДЛЯ ВАС ЧАС В МЕЖАХ КИЄВА ТА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ваше имя

Номер телефона