Дізнатись ціну

Ваше ім'я

Номер телефону

Дим затягує у вентиляцію

Главная #Блог /

Дим затягує у вентиляцію

Дим затягує у вентиляцію — це досить часте явище, яке найчастіше відбувається через помилки, допущені в процесі будівництва димоходу.

Якісна система вентиляції є дуже важливим нюансом у процесі проектування будь-якого будинку. Навіть найменша помилка може стати причиною великих проблем з циркуляцією повітря всередині житлового приміщення. Найтиповішим прикладом несправності вентиляційного оснащення є зворотна тяга. Проблема стає помітною, коли дим починає затягувати у вентиляцію. Найчастіше подібна ситуація виникає в результаті низького тиску повітря у внутрішній частині витяжної системи, у той час, коли ззовні опір більший.

Є дуже простий секрет для перевірки тяги повітря в димоході. Необхідно прикласти невеликий клаптик паперової серветки до вентиляційної решітки: якщо він відлітатиме від неї через потік повітря, то проблему треба негайно вирішувати.

 Які ж базові причини зворотної чи слабкої тяги у вентиляційній системі?

Існує безліч рушійних сил, внаслідок яких дим затягує у вентиляцію, але до головних можна зарахувати наступні:

  1. Неправильне конструювання та кут нахилу димохідної трубки.
  2. Стінки та верхня частина димоходу забиті сажею або павутиною й пилом.
  3. Діаметр та висота димоходної труби не відповідає проекту печі чи опалювального котла.
  4. Один вихідний канал для димоходу й вентиляційної системи.
  5. Форма труби та матеріал, з якого вона виготовлена.
  6. Наявність допоміжних засобів, що збільшують тягу повітря, серед них можуть бути дефлектори та шибери.

Звичайно ж, обов’язковою процедурою є чистка димоходів від сажі хоча б раз за опалювальний сезон. Зараз це можна зробити за допомогою спеціальних щіток та хімічних засобів без будь-якої шкоди для опалювального та вентиляційного обладнання.

Досить часто задимленість в приміщенні відчувається під час потужних вітрів та злив, хоча порушення в роботі котла, печі або каміна при цьому повністю відсутні. Така проблема виникає, якщо димоходна труба  і вентиляційний канал знаходяться на одному рівні. Єдиним правильним рішенням буде підняття димоходу на 1 метр вище щодо вентиляційного виходу. Оптимальна висота вихідної труби має бути не менше п’яти метрів: у першому випадку тяга повітря буде досить слабкою, а у другому – коефіцієнт корисної дії опалювальних засобів відчутно зменшиться.  Але не маючи досвіду в цій справі, за роботу краще не братися, адже можна змінити кут нахилу труби, й запах диму в оселі буде постійно протягом опалювального сезону.

Велику роль відіграє і форма димоходу. Існує три типи отворів труб:

  • круглі;
  • квадратні;
  • прямокутні.

Найбільш ефективними є димоходи з круглим отвором, адже у цьому випадку сила тяги повітря буде сильніша та й сажа не так швидко осідатиме на внутрішніх стінках.

Щоб вирішити проблему з тягою повітря, краще звернутися за порадою до професіоналів, які дійсно розуміються у всіх тонкощах та нюансах даної роботи. Відкладати цю справу до настання холодного сезону не варто, адже демонтаж чи ремонт витяжної системи може зайняти не один день, все залежить від складності ситуації. Дбати про власний комфорт необхідно заздалегідь.

 

Щиро Ваш, «Трубочист-PRO»!

Наші контакти

Залиште заявку на сайті і ми звяжемося з Вами протягом 15 хвилин. Наші фахівці проконсультують по ціні та способу чистки саме Вашого димаря.

ДЕ НАС ЗНАЙТИ

м. Київ вул. Ушинського, 4
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ з 08:00 до 21:00
Виїжджаємо в зручний для Вас час в межах Києва та Київської області

Ваше ім'я

Номер телефону