Дізнатись ціну

Ваше имя

Номер телефона

Погана тяга в димоході

Главная #Блог /

Погана тяга в димоході

Погана тяга в димоході.
Немає тяги в димоході, в печі, грубі.

Як добре холодний сірий день розтопити піч чи камін! І як неприємно, якщо замість очікуваного тепла по будинку розходяться клуби чорного диму та чаду!

Причина такої неприємності – забитий димохід. При згорянні твердого палива (дрова, брикети, палети, вугілля) утворюються дрібні чорні в’язкі частинки – сажа. Піднімаючись нагору, вона осідає і нашаровується на стінках, повітровідведення, перекриваючи його і значно звужуючи просвіт димоходу. Результатом цього є погана тяга в димоході.

Навіть трохи забитий димохід приносить господареві масу незручностей: погано горять дрова, зменшується тепловіддача палива і збільшується його витрата, повітря в приміщенні має неприємний запах, він стає важким для дихання, стіни і стеля покриваються кіптявою, що важко видаляється. Тривале перебування у таких приміщеннях викликає головний біль, нудоту, кисневе голодування, проблеми із серцем та тиском, порушення сну. Постійне проживання в таких умовах може спричинити виникнення захворювань дихальної системи або навіть отруєння. Але найстрашніше те, що сажа, що скупчилась у димоході, може стати причиною пожежі.

Хімічний склад сажі такий, що при масивному відкладенні на стінках димохода, навіть при відносно невисокій температурі горіння палива в печі або каміні, сажа може спалахнути в димоході. Причому температура горіння самої сажі досягає дуже високих температур – до 1500 ° С, що виробляє до займання будівельних конструкцій. У деяких випадках при запаленні сажі відбувається невеликий вибух, що руйнує димоход і дах будівлі. До того ж, сажа в димоході може досить довго тліти і самозайнятися навіть через 3-4 години після протоплювання печі або каміна.

Тому чищення димоходу – дуже важлива та обов’язкова умова експлуатації печі, казана або каміна. І вона повинна проводитися не менше 1 разу на сезон, а при використанні смолистих порід деревини та деяких інших видів твердого палива – 3-4 рази.

У багатьох європейських країнах працюють спеціально створені комісії, які регулярно перевіряють стани димоходів. А в нас у країні контроль стану димоходів покладається на самих громадян, які користуються обігрівальними приладами на твердому паливі.

Очищення димоходу від сажі – процедура досить складна та трудомістка, яка потребує певних навичок та наявності спеціального інструменту. Можна, звичайно, проводити її самостійно, але краще скористатися послугами професіоналів. До того ж, за певних умов сажа на стінках димоходу спікається у дуже міцну «вічку», видалити яку самостійно дуже і дуже складно.

Найголовніше – чищення димохода необхідно проводити систематично, регулярно та ретельно. Адже це:

  • Забезпечує наявність оптимальної тяги в димоході і, отже, призводить до економії палива;
  • Захищає від пожежі та допомагає підтримувати комфортні умови проживання.

Щиро Ваш – «Трубочист-PRO»!

Наші контакти

Залиште заявку на сайті і ми звяжемося з Вами протягом 15 хвилин. Наші фахівці проконсультують по ціні та способу чистки саме Вашого димаря.

ДЕ НАС ЗНАЙТИ

М. КИЇВ УШИНСЬКОГО, 4
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ з 08:00 до 21:00
ВИЇЖДЖАЄМО В ЗРУЧНИЙ ДЛЯ ВАС ЧАС В МЕЖАХ КИЄВА ТА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ваше имя

Номер телефона