Дізнатись ціну

Ваше ім'я

Номер телефону

Як чистити трубу в бані

Главная #Блог /

Як чистити трубу в бані

Банна піч може мати великі чи досить компактні розміри, проте залишається складним пристроєм та вимагає догляду в експлуатації. Топлення банної печі дровами або вугіллям швидко дає багато тепла, але побічним ефектом згоряння палива завжди буде утворення конденсату, кіптяви, попелу, каміння. Найчастіше лазневі печі та труби в лазнях забиваються не сажею, а попелом. Це пов’язано з високою температурою роботи даного пристрою.

Цей бруд досить швидко утворює щільний осад на внутрішній поверхні труби димоходу, зменшуючи її просвіт. Всі ці забруднення прямо впливають на те, наскільки ефективно буде працювати банна піч, а також, скільки років вона прослужить її власнику. Залишати її в такому вигляді не лише недоцільно, а й небезпечно. Адже крім поганої тяги в трубі, велика кількість золи може загрожувати спалахом.

Є особливі ознаки засмічення, які сигналізують про те, що вам не слід зволікати з чисткою банної труби. Серед них такі, як: баню доводиться розтоплювати більшою кількістю палива, аніж раніше; з димоходу йде чорний і густий дим; відтінок полум’я у топці змінюється від помаранчевого до синього.

Потрібно запам’ятати, що банна піч повинна чиститися 1 раз на сезон. Це є обов’язковим не тільки для злагодженої роботи печі, а і є запорукою того, що банна піч прослужить вам довгі роки та буде повністю безпечною у використанні.

В цей же час має проводитися ретельне обстеження на предмет «прогарів» та корозії. Якщо банна піч використовувалася в «громадських» банях, то термін використання такої печі не більше 5 років, незалежно від виробника. При приватному використанні термін експлуатації набагато більший, але при цьому потрібно не забувати регулярно проводити чистку димоходу банної печі.

Перед тим, як буде розпочата чистка труби в бані, необхідно оцінити ступінь засмічення та звуження просвіту димоходу. Для цього використовується ліхтарик, а також гнучкий трос із відеокамерою.

Найпростіший спосіб прочистити димохід – видалити засмічення та наліт сажі механічним шляхом, тобто, діючи за принципом щітки. Важливим є нюанс, що задля чищення труби димоходу заборонено використовувати щітки та йоржики на металевій основі через те, що вони можуть легко пошкодити трубу, залишивши подряпини на її поверхні. Тож, краще скористатися полімерною щіткою з нейлону або пластику.

Іншим способом ефективно і швидко почистити трубу в бані є використання хімічно-активних речовин для видалення попелу з димоходу. Проте такі хімічні речовини можна використовувати тільки за умови, що в банній трубі немає механічних засмічень, а товщина нальоту не перевищує 2 мм. Хімічно-активні речовини бувають у вигляді порошків, брикетів, рідин – зручно, що вони спалюються разом із паливом.

Якщо баня довго простоює, то перед тим, як її розтопити, необхідно ретельно оглянути димохід. А за можливості, краще скористатися гнучким тросом із відеокамерою.  Це потрібно зробити на той випадок, якщо в трубі виявиться сторонній предмет (птах, гніздо, тощо). Адже при згорянні інородний об’єкт виділятиме неприємний запах, який буде складно вивести.

За умови правильної і регулярної чистки банної печі, розвантажується та перемивається весь бруд всередині пристрою. Дістається все сміття, попел, кіптява, які могли заважати безперебійній роботі печі.

Потурбуйтеся про ретельну і професійну чистку банної печі, і ваша банька завжди буде дарувати тільки радість, здоров’я та задоволення.

 

Щиро Ваш – «Трубочист-PRO»!

Наші контакти

Залиште заявку на сайті і ми звяжемося з Вами протягом 15 хвилин. Наші фахівці проконсультують по ціні та способу чистки саме Вашого димаря.

ДЕ НАС ЗНАЙТИ

м. Київ вул. Ушинського, 4
ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ з 08:00 до 21:00
Виїжджаємо в зручний для Вас час в межах Києва та Київської області

Ваше ім'я

Номер телефону